
Зважаючи на події останніх років, у нашій державі склалася досить нестабільна економічна ситуація, що не могло не вплинути на банківську сферу. А збільшення мінімально встановленого розміру статутного капіталу банківських установ, затверджене Постановою НБУ № 464 “Про приведення статутного капіталу банків у відповідність до мінімально встановленого розміру” остаточно похитнуло і без того хитке становище банків. Під загрозою відкликання ліцензій опинилася майже половина українських банків, а щодо значної частини банківських установ було розпочато процедуру ліквідації. Як наслідок, усі активи цих фінансових установ, а це, за попередньою оцінкою, понад 50 мільярдів гривень, підлягають реалізації.
Затягування продажу активу значно знижує його вартість, що є збитковим для держави. Ефективна та своєчасна реалізація активів через електронні торги може не тільки втримати загальну вартість активів на рівні, а й значно підвищити кінцеву ціну їх продажу. Прозорість усього процесу реалізації, рівноправність усіх учасників аукціону позитивно вплине на конкуренцію і, як наслідок, кінцеву ціну продажу активу. Саме цими принципами керується Товарна біржа “Українська енергетична біржа” в процесі продажу майна банків, які знаходяться в процедурі ліквідації.
Основними перевагами Електронного торгового майданчика Товарної біржі “Українська енергетична біржа” є:
- простий та зручний інтерфейс системи;
- доступність майданчика з будь-якої точки світу за наявності підключення до мережі Інтернет;
- кваліфікована онлайн-підтримка користувачів на усіх етапах процедури;
- чесна конкуренція, прозорість та відкритість усієї процедури аукціону;
- рівні права для усіх учасників ринку;
- джерело безкоштовної реклами, просування бренду та покращення публічного іміджу Вашої компанії; залучення більшої кількості учасників, збільшення клієнтської бази.
Використання електронного торгового майданчика Товарної біржі “Українська енергетична біржа” підвищує кінцеву ефективність та економічну вигоду за рахунок зниження витрат.